Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 New Freya városi könyvtár

Go down 
+6
Mesélő
Chasity Vise
Santicor Ravenhood
Samael
Brooke Gordon
Kayleen
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
SzerzőÜzenet
Ashmore Serael

Ashmore Serael


Hozzászólások száma : 15
Registration date : 2008. Dec. 08.

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 08 2008, 22:18

*Beléptem a könyvtárba, ahol már elég nagy volt az ismeretségem. Elmosolyodtam, és odaköszöntem a bent tartózkodó embereknek.*
- Jó napot mindenkinek! Szép napunk van ugye?* kérdeztem bele a vak világba, majd az egyik könyvespolcról kivettem egy könyvet, amely már rég óta a kedvencem volt. A címe ez volt: Természetfeletti Dolgok Könyve. Rengeteg oldalas volt, s minden nap elolvastam belőle egy pár oldalt rendszerint napi 9- 10 óra között. Most is ezt tettem. Leültem egy asztalhoz, majd kinyitottam a hatalmas irományt. Egy papír cetlire volt feljegyezve, hanyadik oldalon fejeztem be tegnap.*
~Hm... 355. oldal. Szépen haladok.* gondoltam magamban, aztán nevettem egy jóízűt. Elkezdtem olvasni a könyet, amibe nagyon mélyen belemerültem.*
Vissza az elejére Go down
Marcus Zendor
Ember-Fejvadász
Ember-Fejvadász
Marcus Zendor


Hozzászólások száma : 182
Age : 41
Registration date : 2008. May. 04.

Character sheet
Támadó erő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue150/220New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (150/220)
Életerő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue180/260New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (180/260)
Tapasztalati pont:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue12/65New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (12/65)

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 08 2008, 22:38

*Marcus érkezik meg a könyvtárba egykét embernek cak biccent majd a pulthoz megy a pultostol kérdez egykét dolgot persze ezt senki nem hallja majd az ottlévőkhöz is oda megy miközbe tőlük is kérdez valamit, egyszer csak megakad a szeme ey másik férfin aki felé vezeti a következő útja amikor oda ér ráköszön*-Szép estét. Marcus Zendor*mutatkozik be majd egy fényképet mutat a férfinek. Egy barna haju nő van rajta magas karcsu alak*-A nő neve Brooke Gordon nem isermi véletlenül?*kérdezi halk szóval*
Vissza az elejére Go down
Ashmore Serael

Ashmore Serael


Hozzászólások száma : 15
Registration date : 2008. Dec. 08.

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 08 2008, 22:47

* Meglepett fejjel nézek rá a férfire, majd így szólok:*
- Magának is uram! A nevem Ashmore Serael.* szólalok meg, aztán lekezelek a férfivel. Furcsának találom, hogy csak így odahozta elém ezt a képet. A rajta lévő nőt még sosem láttam, de minden féle képpen segíteni akartam az úrnak, mert már eleget olvastam a mai napon.*
- Milyen fontos ügyben keresi ezt a hölgyet? Valójában nem sok mindenkit ismerek, mert csak olvasni szoktam ide járni, az ismerkedést máshol végzem. Viszont, ha gondolja Marcus... szívesen a segítségére leszek a megtalálásában. Végül is több szem többet lát. Bocsásson meg, ha ezt tolakodásnak véli. Csupán unatkozom...* mosolyodtam el, aztán megvakartam a tarkómat.*
- Pillanat.* mondtam, ezt követően felálltam az asztaltól, s a könyvespolcra helyeztem a könyvet. Felírtam egy új cetlire a 375- ös számot. Visszaballagtam a férfi elé, majd megkérdeztem:*
- Mi a véleménye?
Vissza az elejére Go down
Marcus Zendor
Ember-Fejvadász
Ember-Fejvadász
Marcus Zendor


Hozzászólások száma : 182
Age : 41
Registration date : 2008. May. 04.

Character sheet
Támadó erő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue150/220New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (150/220)
Életerő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue180/260New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (180/260)
Tapasztalati pont:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue12/65New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (12/65)

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 08 2008, 22:59

*Csak komoran megrázza a fejét magába káromkodik hiszen semmi nyomot nem talál*-Ez a nő volt a könyvtár tulaja de fél éve nyomtalanul eltünt. A legrosszabb hogy se holttest se semim nem találtukn semmi nyomot. Mintha elnyelte volna a föld*mondja a férfinek majd kicsit furcsán néz rá*-Segíteni? Mibe tudna segíteni?*kérdezi komoly hangon persze reméli érti a férfi hogy hogy értette a kérdést*-Minden segítséget örömmel fogadok ez elég fontos ügy lenne
Vissza az elejére Go down
Ashmore Serael

Ashmore Serael


Hozzászólások száma : 15
Registration date : 2008. Dec. 08.

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 08 2008, 23:09

- Eléggé ismerem a városban élő hajléktalanokat, és akik az utcán élnek, nyilván láthatták a nőt, ha véletlenül arra járt volna.* mondtam én is komolyra fordítva a szót.*
- Csak annyi kell, hogy a legutolsó nyomokat közölje velem. Hol látták utoljára? Kik? Voltak- e piszkos ügyei? Csupán egy nyom kell, amin el tudunk indulni, onnantól már nem lesz olyan nehéz a nyomozás hátralévő része. Nagy ez a város, ám az lehetetlen, hogy valaki csak úgy felszívódjon, mintha semmi nem történt volna.* adtam az ötleteket, javaslatokat, majd megvakartam a tarkóm, s elmosolyodtam. Ezt követően az államat kezdtem simítgatni, gondolkodó arcot vágva.*
- Bocsánat... de még mindig elfelejtette közölni, miért keresi a nőt? Csak mert nincs másik tulajdonos?* kérdeztem, aztán vártam Marcus Zendor válaszát.*
Vissza az elejére Go down
Marcus Zendor
Ember-Fejvadász
Ember-Fejvadász
Marcus Zendor


Hozzászólások száma : 182
Age : 41
Registration date : 2008. May. 04.

Character sheet
Támadó erő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue150/220New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (150/220)
Életerő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue180/260New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (180/260)
Tapasztalati pont:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue12/65New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (12/65)

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 08 2008, 23:30

*megrázza a fejét*-Ez a baj, elnyelte a föld nem találja senki, úgy tudjuk az estét itt töltötte a könyvtárba utána a vidámparkba ment de az elhagyatott, onnan már nem látta senki. Feltételezem ott történt valami vele dehogy mi?*megcsóválja a fejét*Talán ott kéne tovább menni nem tudok én se jobbat de nem hiszem hogy hajléktalanok látták volna*-Hogy miért? egy hozzátartozója és a városi közgyűlés is már nyomozást indított lehet csak azért mert ismerttebb volt de nem tudjuk hogy mi lehetett az ok az eltünésre. Én fejvadász vagyok azért küldtek hogy találjam meg
Vissza az elejére Go down
Ashmore Serael

Ashmore Serael


Hozzászólások száma : 15
Registration date : 2008. Dec. 08.

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 08 2008, 23:39

*A férfi utolsó mondatára furcsa dologok jutnak eszembe a fejvadász szóval kapcsolatban. Próbálok pókerarcot vágni a dologhoz, aztán halkan megszólalakok:*
- Értem... Szóval fejvadász? Mindenkinek meg kell élnie valamiből...* szóltam, aztán kicsaltam egy mosolyt az arcomra. Nem volt rossz véleményem Marcusról, mert elég kedvesen viselkedett. Hogy ezt csak megjátsza- e, vagy tényleg ilyen, arra később bizonyára rá fogok jönni.*
- Rendben van Marcus Zendor. Segítek megtalálni a nőt, de előre kikötöm... Nem engedem, hogy kárt tegyen benne. Az én jelenlétemben semmi képp. Kérlem erre ügyeljen! Előre is köszönöm.* mondtam békés, barátságos hangon, aztán nyújtóztam egyet.*
- Akkor hát. Irány a vidámpark!- szólaltam fel, s elindultunk az elhagyatott vidámpark felé.
Vissza az elejére Go down
Marcus Zendor
Ember-Fejvadász
Ember-Fejvadász
Marcus Zendor


Hozzászólások száma : 182
Age : 41
Registration date : 2008. May. 04.

Character sheet
Támadó erő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue150/220New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (150/220)
Életerő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue180/260New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (180/260)
Tapasztalati pont:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue12/65New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (12/65)

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeKedd Dec. 09 2008, 21:37

*Figyeli de egy idő után nem bírja és elneveti magát majd lecsillapodik*-Bocsánat de az thiszem itt teljes káosz van. MEgtalálni akarom nem megölni ha kárt akarnák benne tenni hagynám ott ahol van és nem fecsérelném az időmet nyomozásra meg megtalálásra*mosolyodik el bár tény hogy a fejvadászokat félre ismerik ő most perpillanat mentő akciót végez bár hogy miért kérték fel erre a melóra mai napig nem tudja*-Azt hiszem az lesz az első kézenfekvő hely. Amúgy is oda akartam menni*mondja majd ha a férfi jön ő is elindul*
Vissza az elejére Go down
Memnun Tari

Memnun Tari


Hozzászólások száma : 13
Age : 32
Registration date : 2008. Dec. 20.

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 22 2008, 20:32

*Magabiztosnak szánt, mégis meglehetőst bizonytalan léptekkel haladok végig a könyvtár épületén, mely most már az én gondjaimra van bízva. Modern, elegáns fekete kosztümruhát viselek, hosszú vörösesbarna hajamban pedig két feketére festett rózsa díszlik jelezvén a kettős gyászt - melyet néhai munkaadóm és öcsém elvesztése miatt érzek.
Mindenkihez szólok egy-két szót, útba igazítok pár látogatót, de valójában csak lézengek, nincs mit csinálnom. A szívem újabban már meg se pihen, nem lassul, csak folyton félre kalapál. Megállok az egyik elhagyatott részen, a második szinten. Hatalmasak a polcok, magasan van a plafon és végig mindenütt öreg könyvek tele titkokkal, válaszokkal, és még több kérdéssel. Mégis többet tudnak mint és most hirtelen olyan kicsinek érzem magam köztük. Hirtelen elgyöngülök, msuzály megkapaszkodnom a sorokban. Valójában boldognak kéne lennem, hisz könyvtárigazgató lettem, mégis bűntudatom van. Igaz, megérdemeltem a kinevezést, de annyi minden ért az utóbbi időben. Belor eltűnt és a gyász...de leginkább a bűntudat - abban van erő. És mar és éget, de erősnek kell lennem, nagy még a család. Eszembe jut az előleg amit már fel is adtam posátn az új címünkre. Egyedül vagyok hát a városban, egyedül a lakásban és egyedül itt is.*
Vissza az elejére Go down
Marcus Zendor
Ember-Fejvadász
Ember-Fejvadász
Marcus Zendor


Hozzászólások száma : 182
Age : 41
Registration date : 2008. May. 04.

Character sheet
Támadó erő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue150/220New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (150/220)
Életerő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue180/260New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (180/260)
Tapasztalati pont:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue12/65New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (12/65)

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 22 2008, 20:43

*A férfi megint meglejenik a könyvtárba bár tudja hogy azóta új igazgatója lett jobb körbe szaglászni nomeg feltenni néhány kérdést, lassan végig lépked majd körbe éz a terembe*~nincsenek csak a nő , pont jó~*gondolja komoly nézéssel páztázza végig. Még nem látta lehet csak később jött a városba vagy idő közbe Marcus lett ismeretlen ki tudja. amikor oda ér elé kicsit elmosolyodik és ráköszön *-Szép estét. MArcus Zendor. Szeretnék néhány kérdést feltenni. Brooke Gordon, itt volt egy ideig aztán eltünt, nem ismerte vagy látta esetleg?*kérdezi miközbe ahogy látja kint elkezd esni nagy szemekbe az eső. Nemsokára már a villámok is ketté szelik az égboltot bár ennek csak az árnyékát láthatják mivel fedett ház van felettük*-Nem akarok zavarni de eléggé fontos az ügy minden információt szívesen fogadok*mondja egy kissbb bíztató mosollyal*
Vissza az elejére Go down
Memnun Tari

Memnun Tari


Hozzászólások száma : 13
Age : 32
Registration date : 2008. Dec. 20.

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 22 2008, 20:55

*A közeledő léptek hallatán felegyenesedek. Az évek során megtanultam már hogyan leplezzem a légszomjat és hasonló tüneteit testi gyengeségemnek. Azután hirtelen meggondolom magam. Még emlékszem hogy néztek rám, a szüleimre a szomszédok. Egészen kislány korom óta várják hol hullok és amikor az ő gyerekik eltűnnek, erős, fiatal leszármazottaik széttépetten hevernek valami árokban, fejük levágva, vagy elesnek a harcban irigyen nézen rám: hát hogy lehet, hogy még lélegzik, él? Na nem. Elég volt!
Kezem a mellkasomra szorítom, finoman zihálok, de kihúzom magam és határozottan, bár kissé feldúltan nézek az érkező szemébe. Hirtelen még a haragom is elfelejtem, a haragom gyorsan hullik el a belátás alatt. Mosolyát mosollyal viszonzom.*
- Persze, természetesen. Semmi gond.
*Eelngedem a polcot és közelebb lépek hozzá, kezet nyújtok, de a biztató gesztust félre értem.*
- A nevem Memnun Tari, én vagyok az új igazgatónő. Miért mosolyog, túl fiatal lennék? Meglehet.
*Elindulok a lépcsőn lefelé, a lenti emeletek felé, ott vannak ülőalkalmatosságok. Intek a férfinak, hogy kövessen.*
- Nem igazán ismertem. Pár héttel azelőtt kerültem ide, hogy ő eltűnt. Kisegítőként dolgoztam. ha így nézzük, valóban különös, hogy kineveztek.
*Elmosolyodok. És leülök az egyik olvasóasztalhoz várva a további kérdéseket.*
Vissza az elejére Go down
Marcus Zendor
Ember-Fejvadász
Ember-Fejvadász
Marcus Zendor


Hozzászólások száma : 182
Age : 41
Registration date : 2008. May. 04.

Character sheet
Támadó erő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue150/220New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (150/220)
Életerő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue180/260New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (180/260)
Tapasztalati pont:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue12/65New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (12/65)

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 22 2008, 21:12

*Kezet fog a nővel a kérdésére viszont mégjobban elmosolyodik*-Nem, de nem akarok ilyesztő képet mutatni nem mindenki szereti a fejvadászokat, *mondja miközbe követi a nőt , persze jól szétnéz úgytünik mióta a nő eltünt elég szépen rendbe rakták most már nem annyira elhagyatott a helység mint eddig volt node új vezetővel vissza tér az élet legalábbis úgy látszik*-A fialtamságon nem mosolyog mostanába nem sokan vannak akik megérik a 40-50 évet ahhoz túl elfajzott ez a világ*mondja egy kicsit sötétebben látszik hogy nem is szeret erről beszélni. Node a világ ami körülötte van mind elfajzott így ebbe él ezt kell megszokni. Minek akkor beszélni is róla*-Hmm senki semmit nem tud róla azt mondták innen indult el hazafelé de hogy merre lakott azt nem nagyon tudják. Remélem maga a városba szokott menni. Az itteni helyek eléggé hogy is mondjam*keresi a szavakat*-Sötétek. Nem jó egyedül bóklászni főleg hogy a könyvtár már elég közel van a peremvidékhez. Esetleg itt lakik?*kérdezi kiváncsiabban*-Elég jól rendbe lett téve ez a hely mennyi ideje foglalkozik ilyesmivel?*kérdezi majd kicsit elmosolyodik*-Ez most nem olyan kérdés szóval nem muszály válaszolni*mondja*
Vissza az elejére Go down
Memnun Tari

Memnun Tari


Hozzászólások száma : 13
Age : 32
Registration date : 2008. Dec. 20.

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 22 2008, 21:26

*A rengeteg kérdés hallatán felvonom a szemöldököm főleg, hogy valóban nem valami tárgyilagos egy-némely. De ez legalább engem is felhatalmaz. Mosolyogva pásztázom az arcát, ami szomorúnak és őszintének tűnik első ránézésre úgy válaszolok.*
- Talán mert okuk van rá, maga mondta, hogy sötét időket élünk. Ami engem illet kiskoromban a peremvidék volt az otthonom, ismerem eléggé, hogy féljem és kerüljem. Most a városban élek és különös mód mégis itt ért tragédia.
*Őszinte mosolyom elkeserül, lehajtom a fejem, így sűrű fonatokba fonott hajam eltakarja az arcom, míg érzelmeimmel küzdök. Mire felemelem az arcom újra kedves, készséges, de nem reményvesztett, inkább fáradt.*
-Otthon én voltam a könyvfelelős.*Közlöm komolytalanul. most már megnyugodott a szívem, de nem állok fel.* Sajnos nem tudom Brooke hol lakott, se hogy hová ment akkor. Tényleg semmi kapaszkodó nincs?
Vissza az elejére Go down
Marcus Zendor
Ember-Fejvadász
Ember-Fejvadász
Marcus Zendor


Hozzászólások száma : 182
Age : 41
Registration date : 2008. May. 04.

Character sheet
Támadó erő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue150/220New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (150/220)
Életerő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue180/260New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (180/260)
Tapasztalati pont:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue12/65New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (12/65)

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 22 2008, 21:37

*CSak megrázza a fejét*-Nem legalábbis nem tudunk róla hogy valaki látta e vagy hallott e felőle valamit. *megrázza a fejét valahogy lemondóan*-Szerintem két lehetőség állt fenn. VAgy elment a városbol aminek nem látom sok hasznát elvégre a külterületeken tudtommal nincs élő hely ahol sok ember élne vagy valaki megölte itt és eltüntette a holttestet másba nem tudok gondolkozni*mondja egy kicsit megcsóválva a fejét*-Van és nem is hibáztatom őket hogy tartanak az embertől én is ezt csinálnám*mondja majd amikor a nő lehajtja a fejét kicsit elmosolyodk*-Mindenkinek megvan a maga személyes tragédiája nekem is megvolt. A szüleim korán tértek nyugovóra, akkor úgy is éreztem túl korán*mondja komoly hangon néha még most is elgondolkozik mi lett volna ha minden másképp történt volna*~talán valami félős lennék vagy sima papír ügyeket intéző figura. Kell az valakinek?~*gondolja magába majd figyeli a nőt*-VAn gyakorlata hozzá*mondja a könyvtár vezetésre célozva*
Vissza az elejére Go down
Memnun Tari

Memnun Tari


Hozzászólások száma : 13
Age : 32
Registration date : 2008. Dec. 20.

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 22 2008, 21:48

*A vissza-visszatérő dícséret hallatán mosolyom már nem tud tovább szélesedni, helyette felkacagok a magam magas, csengő hangján.*
- Nincs kedve meginni egy csésze teát? Persze csak ha van ideje.
*Fejem oldalra fordítom úgy vizsgálgatom a férfit. Majd elhúzom a szám, megint mosolygok és újra a lépcsők felé veszem az irányt.*
- Én sokkal jobban szeretem a teát, mint a kávét. Apám ért hozzá, nagyon jó receptjeim vannak.
*Elérjük a konyhával egybekötött beosztotti nappalit. Most nincs itt senki, kevesen vannak bent, azok is dolgoznak.*
- Kicsi a helyiség, de a célnak megfelel.*Szabadkozom és hellyel kínálom az idegent. Érzem, hogy túlzó ez az invitálás, de ma nem számít, kockázatok.*
Vissza az elejére Go down
Marcus Zendor
Ember-Fejvadász
Ember-Fejvadász
Marcus Zendor


Hozzászólások száma : 182
Age : 41
Registration date : 2008. May. 04.

Character sheet
Támadó erő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue150/220New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (150/220)
Életerő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue180/260New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (180/260)
Tapasztalati pont:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue12/65New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (12/65)

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 22 2008, 21:54

*A nevetésre csak ő is kicsit felnevet*-Remélem nem voltam tolakodó mostanába nem nagyon szoktam társalogni embertársaimmal*mondja komolyabb hangon, majd bólint*-De köszönöm elfogadom, nincs hova sietnem*~régen volt de most?~*fut át az agyán közbe egy kicsit elkomorodik de vissza tér a nyugodt arcberendezése nemsokára*-Én nem nagyon válogatok ami van éppen azt iszom de köztudott hogy a tea egésségesebb szóval nem is baj*mondja egy kissebb mosollyal miközbe lassan helyet foglal ha már hellyel kínálták*-Néha egy kissebb hely is lehet barátságosabb mint egy egész csarnok. Legalábbis szerintem. *mondja majd fejét a nő felé emeli*-És mióta itt van nem érzi nagyon hogy is mondják magányosnak magát? Úgy értem az emberek nagy részét nem látom errefelé császkálni, a legtöbb vagy a fogadóba tart vagy éppen más ügyes bajos dologgal foglalkozik. Talán a városörség kijön egykétszer erre remélem és örzik azért a területet. *mondja és itt jön fel a kérdés. De mitől? erre már Marcus se tudja a választ*
Vissza az elejére Go down
Memnun Tari

Memnun Tari


Hozzászólások száma : 13
Age : 32
Registration date : 2008. Dec. 20.

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 22 2008, 22:05

*Mem szórakozottan hallgatja Marcus monológját. A fiókokból érdekes dolgok, füvek, szárított növények kerülnek elő. Már előre látni, hogy nem akármilyen tea készül. A lány rutinosan tépkedi, morzsolja az alapanyagokat és nagy ívben szórja a teafőzőbe. Még dúdol is magában, azután felteszi a vizet forrni és hirtelen megfordul, mélyen a férfi szemébe néz.*
- Ha nem embertársaival, hát kikkel, mégis mikkel szokott beszélgetni?
*Mem szégyenlős, gyakran süti le a szemét, de örökké kíváncsiság csillog benne. Most elkerekedett szemekkel, átható pillantással pásztázza az idegen lélektükreit. Valamiért úgy érzi nincs mitől tartania.
Lassan visszahúzódik, hátát a konyhaszekrénynek dönti.*
- Láthatja, hogy nem vagyok egyedül. Mindig van aki betévedjen, aki menedéket vagy válaszokat keressen a könyvek között. Na látja, a könyvek valóban jó társaság.
*A teavíz sípolni kezd, a lány gyorsan lekapja a tűzről és leönti vele a szűrőbe kevert növényeket.*
- Tessék, üljön csak le, még forró, várni kell.
Vissza az elejére Go down
Marcus Zendor
Ember-Fejvadász
Ember-Fejvadász
Marcus Zendor


Hozzászólások száma : 182
Age : 41
Registration date : 2008. May. 04.

Character sheet
Támadó erő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue150/220New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (150/220)
Életerő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue180/260New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (180/260)
Tapasztalati pont:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue12/65New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (12/65)

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 22 2008, 22:09

*Kicsit oldalra dönti a fejét*-Mostanába nem volt időm beszélgetni csak munkaügybe néha eléggé fárasztó tud lenni de megszokja egy iodő után az ember*mondja és leül*-Hát lehetséges de gondolom nem is lát egész nap embereket ténleg mennyien szoktak ide jönni?*kérdezi kiváncsian. Nem tudja pontosan hiszen nem szokott könyvtárba menni arra nincs nagy ideje főleg így nyomozás meg éjszakázás közbe*-A könyv néha jó társaság. Akinek van rá ideje*mondja egy kissebb mosollyal miközbe lenéz a teára*-köszönöm*mondja egy kissebb biccentéssel miközb csende ül könyökét kicsit előre támasztva kiegyenesedve a széken*-Nemtudom én mostanába megszoktam a magányt mondjuk úgy nem kell vigyáznom másra csak magamra viszont mindennek megvannak az árnyoldalai is*
Vissza az elejére Go down
Memnun Tari

Memnun Tari


Hozzászólások száma : 13
Age : 32
Registration date : 2008. Dec. 20.

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 22 2008, 22:21

*Fogja a saját csészéjét és ő is helyet foglal Marcus-szal szemben. Valahogy nem így képzelt el egy fejvadászt. Ő úgy tudja a fejvadászok munkájához nem mindig tapad vér és a megbizatásaik se kell, hogy rosszindulatúak legyenek mármint a keresett személy testi biztonságát nézve. De persze ő naiv, erről árulkodnak még a szemei, viselkedése pedig híven tükrözi a tényt, hogy minden szilárdsága ellenére is burokban nevelkedett.*
- Ha jól megy a dolog egy nap ketten hárman is betérnek.
*Közli némileg szomorúan, de azonnal fel is villanyozódik.*
- De vannak terveim. Rendezvényeket, akciókat szeretnék szervezni majd a közeljövőben. Egyelőre nincs pontos képem róla, de egy könyvtár nem csak a könyvek otthona, hanem amit képviselnek: a kultúra, tudás, szépség, művészet.
*A lány lelkesen belekortyol a teába, de ki is köpi. Nem a teával van a gond, az gyógyír mindenre, de nem figyelt oda és jókorát hörpintett a még forró nedűből. Most erősen köhög és egyszerre vörös a szégyenkezéstől és a nevetéstől. Leforrázta a torkát, de attól még nem tudja nem észlelni a helyzet komikumát.*
- Egy pillanat.
*Nyögi és kifut a kis fürdőhelyiségbe. Fél liter hideg víz leeresztése után még mindig a mosdóra támaszkodva, a fördőből hallatszik vékony, dallamos, jelenleg kissé megviselt hangja.*
- Miért egy fejvadászt béreltek fel a keresésére?
Vissza az elejére Go down
Marcus Zendor
Ember-Fejvadász
Ember-Fejvadász
Marcus Zendor


Hozzászólások száma : 182
Age : 41
Registration date : 2008. May. 04.

Character sheet
Támadó erő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue150/220New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (150/220)
Életerő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue180/260New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (180/260)
Tapasztalati pont:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue12/65New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (12/65)

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 22 2008, 22:49

*Elmosolyodik*-Lesznek azok többen is remélem*mondja bíztatóan de úgytűnik a nő már vissza is nyerte a jókedvét legalábbis az arca erről tanúskodik, és Marcus csaj bólogat a szavakra*-Nem mondom szép tervek remélem meg is sikerül őket valósítani*mondja mosolyogva, bár ő maga sajnos nem igen szokott foglalkozni az ilyennel de attol még értékeli a szépet. Lehet azért mert sok a roszs és a csúfság ki tudja, amikor viszont a nő félre nyel kicsit megijed*-Hmm jól van*kérdezi közbe próbálja hátba veregetni a nőt bár úgytűnik forrázásnál nem igen inkább követi majd megáll az ajtóba*-Biztos ne....*kérdezné de már úgytünik a nő hűtti is a torkát*-Hmm ez jó kérdés. Talán azért mert egyszerü városőrök nem mernek már bemenni a belsőbb területekre. Tudja félltik azért magukat és egy ember elvesztése még mindig nem olyan mintha egy őrbanda hagyná ott a fogát. MErt ők mindig csoportba járnak. Mi egyedül. És néha olcsóbbak vagyunk*mondja*
Vissza az elejére Go down
Memnun Tari

Memnun Tari


Hozzászólások száma : 13
Age : 32
Registration date : 2008. Dec. 20.

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 22 2008, 23:03

- Nem túl sokra becsülheti magát, Marcus. Úgy beszél, mintha áru lenne, és nem is túl érdekes vagy értékes.
*Annak ellenére, hogy valóban elgondolkodtatja a saját kifejtése és határozottan kíváncsi a reakcióra egészen tárgyilagos a kijelentése. Közben persze a leforrázást tovább tetőzi. Miközben azon elmélkedik, hogy miért kapott két ütést a hátára, melyet szerencsére némileg felfogtak hosszú fonatai, azok már kiszabadulnak és megmártóznak a hűs vézben.*
- Ahh!
*Mem feljajdul, majd lerogy a kád szélére.*
- Jobb lesz ha ide hozza a teáját, ha inni akarja, mert én már meg nem mozdulok.
*Felsóhajt, de ez kisebb rekedtes kacajba fullad. Szép arca most nagyon idősnek tűnik, holott fiatal. Valóban fájhat a magány, főleg, ha bűntudattal párosul. Már épp a nyelvén lenne a kérdés, hogy talán neki is szolgálatot tehetne, de most minden érzésen és akaraton túl valami nem engedi szóra nyílni cseresznyeszín ajkait. A ki nem mondott kérdés válaszára vár.*
Vissza az elejére Go down
Marcus Zendor
Ember-Fejvadász
Ember-Fejvadász
Marcus Zendor


Hozzászólások száma : 182
Age : 41
Registration date : 2008. May. 04.

Character sheet
Támadó erő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue150/220New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (150/220)
Életerő:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue180/260New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (180/260)
Tapasztalati pont:
New Freya városi könyvtár - Page 5 Left_bar_bleue12/65New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty_bar_bleue  (12/65)

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 22 2008, 23:10

*Elmosolyodik*-Csak egy árny vagyok az éjszakába valahol feltünök valahol meg lehet eltünök örökre. Nem fognak rám emlékezni de az élet már csak ilyen *mondja miközbe kitekint az ablakon bele a mély éjszakába*-Néha úgy érzem ez az otthonom, a sötétség és a magány*mondja bár régen még családja volt de most minden szertefoszlott legalábbis úgy érzi, amikor viszonta nő lerogy a kád szélére ő kicsit közelebb megy majd óvatosan megfogva a karját feljebb húzza*-Ne beszéljen butaságokat *mondja kicsit mosolyogva bár nem tudja mi lehetett a valódi baj. Van valami különös s nőn de nem tudja mi, ha engedi vissza kisérni az asztalhoz ott persze segít leülni is de kérdő tekintete még mindig páztázza*-Nem egésséges igaz?*kérdezi közbe leül vele szembe*-Látom hogy valami baj van, talán légézés?*kérdezi lágy hangon*
Vissza az elejére Go down
Memnun Tari

Memnun Tari


Hozzászólások száma : 13
Age : 32
Registration date : 2008. Dec. 20.

New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Dec. 22 2008, 23:22

- Nem vagyok egészséges, de nem tudom mi az, sosem voltam az.
*Őszinte, bár kissé csúfondáros mosoly kíséri szavait. Erősen kapaszkodik a kádba, főleg amikor Marcus hozzá lép, de hagyja magát felsegíteni és a kis konyhába vezetni.*
- Bár most inkább vagyok szerencsétlen, mint beteg.
*Sóhajt fel utalva a leforrázásra, majd a vizessé lett hajvégeire. Felpillant az arcába és jól megnézi magának. Borzasztó érzés ilyen letörtnek lenni egyfolytában, ez a fejvadász itt még rettentő magányos is.*
- Tudja, én nem fogom elfelejteni...*Egy pillanatig komolynak tűnik, de némi köhécselés után hozzá teszi.*...annyira kevesen járnak erre, hogy nem kell megerőltetni a memóriámat.
*Megfogja a kezét.*
- Nehogy már komolyan vegyen! Nagyon kedves volt velem, mások nem szeretik a gyengeséget, nem túl előnyös.
*Újabb csúfondáros grimasz, elengedi a férfi kezét és feláll.*
- Kérem értesítsen, ha bármit megtud az ügyről...vagy ha esetleg egy fekete hajú, tizenéves fiúcska nyomára akadna. A neve Belor, az öcsém.
*Teszi hozzá szégyenlősen és kifelé tereli a férfit.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





New Freya városi könyvtár - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Freya városi könyvtár   New Freya városi könyvtár - Page 5 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
New Freya városi könyvtár
Vissza az elejére 
5 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: New Freya Városa :: Városközpont-
Ugrás: